Du er her:

OFFENTLIGE ANSKAFFELSER:

Gratis prøveabonnement på anbudsvarsel

Publisert:28.03.06

En avtale med KioNor gir NHO-bedrifter mulighet for tre måneders gratis prøveabonnement på automatisk varsling om kunngjøringer av offentlige anskaffelser i Norge.

Det dreier seg om en samarbeidsavtale med KioNor (Kompetanse og Informasjon om Offentlige anskaffelser)som Abelia har forhandlet frem, som alle NHO-bedrifter kan nyte godt av.

240-milliarders marked
Ifølge Statistisk sentralbyrå (SSB) er det offentlige markedet i Norge på drøyt 240 milliarder kroner. Her finnes det muligheter både når det gjelder å produsere og selge varer, tjenester, eller innen bygg og anlegg. 

KioNor Anbudsvarsel er basert på at KioNor, i nært samarbeid med bedriften, spesialtilpasser en søkeprofil som automatisk finner de anbudene bedriften ønsker seg. Nye søk gjøres hver dag og varslinger blir umiddelbart tilsendt på e-post.

Fra Doffin til KioNor
- Mange bedrifter mener at DOFFIN-databasen dessverre er vanskelig å finne frem i etter at den flyttet. De gode søkefunksjonene som lå i DOFFIN tidligere er derimot nå å finne i KioNors database, sier NHOs ekspert på offentlige anskaffelser, Arnhild Dordi Gjønnes.

- Dette er et godt redskap for bedrifter som ønsker å selge til det offentlige. Et gratis prøveabonnement på tre måneder er et tilbud som bør prøves, mener Gjønnes.

For KioNor representerer avtalen et gjennombrudd ved at 16.400 bedrifter i de ulike NHO-landsforeningene nå får mulighet til å teste effektiviteten av KioNor Anbudsvarsel.

Bestill prøveabonnement her.

 

KONTAKT OSS

TIPS ANDRE

Tips andre om artikkelen ved å fylle ut og sende dette skjemaet.

Tips andre om denne artikkelen