Du er her:
Bedriftenes verdiskaping bidrar til velferd. På samme måte som at samfunnet er avhengig av at et livskraftig næringsliv driver verdiskapingen, er næringslivet avhengig av et velfungerende og bærekraftig samfunn for å kunne lykkes. NHO arbeider for å øke norsk næringslivs kunnskap om og motivasjonen for å jobbe med samfunnsansvar. Vi arbeider også for god dialog om samfunnsansvar og bærekraft mellom bedrifter, myndigheter og organisasjoner.
Informasjons- og datasikkerhet, samt kriminalitetstrusler mot næringslivet, er hovedtemaer på årets viktigste "security-samling", Sikkerhetskonferansen 21. og 22. september.
Bedrifter som ønsker å levere til offentlige oppdragsgivere inviteres til konferanse om miljø og samfunnsansvar den 8. februar på Hamar.
Hvordan kan bedrifter gjøre samfunnsansvar til en naturlig del av driften, og dermed kontrollere risiko knyttet til miljø, arbeidsforhold og korrupsjon? Dette er sentrale temaer som vil bli tatt opp på seminaret "fra preik til praksis" mandag 1. februar på Rica Dyreparken i Kristiansand.
Mandag 7. desember inviterte Utenriksdepartementet, NHO, Innovasjon Norge og FNs utviklingsprogram til halvdagsseminar om samfunnsansvar på Statoils hovedkontor på Forus i Stavanger. Seminaret samlet i overkant av 50 representanter fra lokalt næringsliv, det offentlige og organisasjoner.
Hvordan kan bedrifter omsette samfunnsansvar til praktisk handling? Utenriksdepartementet, Innovasjon Norge og UNDP inviterer NHO til regionale seminarer om hvordan man kan jobbe målrettet og strategisk med samfunnsansvar for å redusere risiko og styrke bedriftens konkurransedyktighet.