Fremtidens entreprenører i Finnmark

Onsdag denne uken ble årets fylkesmesse i Ungt Entreprenørskap avviklet, og samlet nærmere 200 ungdommer fra hele fylket i Fjellhallen i Kirkenes

Flex UB gjorde nesten rent bord på fylkesmessa. Foto: Egil Mofoss/UE Finnmark

Publisert 28.02.14

Finnmark

Onsdag denne uken ble årets fylkesmesse i Ungt Entreprenørskap avviklet, og samlet nærmere 200 ungdommer fra hele fylket i Fjellhallen i Kirkenes.

40 ulike bedrifter konkurrerte i 19 ulike kategorier, og viste seg fra fra sin beste side på standene. Det er ingen tvil om at disse ungdommene er fremtidens gründere i fylket, med utrolig kreative og nytenkende ideer. Daglig leder Hilde Mietinen og styreleder i UE Finnmark Linda Beate Randal var stolte av å kunne ønske velkommen til fylkesmessen, som ble åpnet av fylkesvaraordfører Ann-Solveig Sørensen.

Det var hektisk aktivitet i hallen hele dagen, og juryene hadde ingen lett oppgave med å kåre vinnere i de ulike kategoriene.

 

 

 

NHO Finnmark er i år eier av prisen " Beste IA-bedrift ", og rådgiver Siren Storli hadde gleden av å kunne kåre Made-It UB fra Hammerfest videregående skole til vinner.

 

Her følger en oversikt over alle prisvinnere på fylkesmessa 2014:

Finnmarkenprisen for beste nettsted

  1. plass Linselus UB, Alta vgs.
  2. plass Retro UB, Kirkenes vgs.

 

Inkubator Nordprisen for beste reklamefilm

  1. plass Dagens Ungdom UB, Vadsø vgs.
  2. plass Linselus UB, Alta vgs.
  3. plass FabArt UB, Alta vgs.

 

Prisen for beste brosjyre

  1. plass Flex UB, Vadsø vgs.
  2. plass De 7 dvergene UB, Hammerfest vgs.
  3. plass Linselus UB, Alta vgs.

 

Hermetikkenprisen for beste kulturnæring

  1. plass De 7 dvergene UB, Hammerfest vgs.
  2. plass Retro UB, Kirkenes vgs.

 

Prisen for beste markedsføring

  1. plass Retro UB, Kirkenes vgs.
  2. plass FreezeCup UB, Kirkenes vgs.

 

Skatteetatens pris for beste regnskap

  1. plass Flex UB, Vadsø vgs.

 

Rica Finnmarkprisen for beste Gastronomi

  1. plass UB Hvalgodt, Alta vgs.
  2. plass Søte Deier UB, Vardø vgs.

 

Opplæringskontoret i Finnmarkprisen for beste yrkesfaglige bedrift

  1. plass Smørklumpen UB, Kirkenes vgs.

 

Finnmark Fylkeskommuneprisen for størst verdiskapning

  1. plass Flex UB, Vadsø vgs.

 

Ishavskraftprisen for beste selger

  1. plass Jakob Kleven, FreezeCup UB, Kirkenes vgs.

 

NHO-Finnmarkprisen for beste IA-bedrift

  1. plass Made It UB, Hammerfest vgs.

 

Prisen for beste sosiale entreprenør

  1. plass Flex UB, Vadsø vgs.

 

Prisen for beste trekkplaster

  1. plass Ut og Lek UB, Hammerfest vgs.

 

Varanger Kraftprisen for beste forretningsplan

  1. plass Flex UB, Vadsø vgs.
  2. plass Retro UB, Kirkenes vgs.
  3. plass FreezeCup UB, Kirkenes vgs.

 

Prisen for beste utstilling

  1. plass Retro UB, Kirkenes vgs.
  2. plass #swEug UB, Alta vgs.
  3. plass Flex UB, Vadsø vgs.

 

ENI-prisen for finnmarks mat for fremtiden (matprosjektet)

  1. plass Foods of Finnmark UB, Alta vgs.

 

Prisen for beste logo

  1. plass Retro UB, Kirkenes vgs.
  2. plass FabArt UB, Alta vgs.
  3. plass CanCover UB, Alta vgs.

 

ProBarents prisen for beste innovative produkt/tjeneste:

  1. plass Foods of Finnmark UB, Alta vgs.
  2. Plass FreezeCup UB, Kirkenes vgs.
  3. Plass Sweet Dreams UB, Hammerfest vgs.

 

North-Energy prisen for beste ungdomsbedrift

  1. plass Flex UB, Vadsø vgs.
  2. plass Retro UB, Kirkenes vgs.
  3. plass FreezeCup UB, Kirkenes vgs.