Næringsutvikling i sør

Privat sektor er drivkraften til økonomisk vekst og fattigdomsreduksjon i utviklingslandene. NHO samarbeider med Norad og utvalgte søsterorganisasjoner i Afrika og Asia for at forholdene skal ligge best mulig til rette for næringsutvikling og trygge arbeidsplasser.

NHO jobber for å bedre vilkårene for næringsliv, entreprenørskap og organisert arbeidsliv i utviklingsland og driver egne prosjekter i Afrika og Asia.
Næringsliv reduserer fattigdom

NHO jobber for å bedre vilkårene for næringsliv, entreprenørskap og organisert arbeidsliv i utviklingsland og driver egne prosjekter i Afrika og Asia.

NHO samarbeider med arbeidsgiverorganisasjoner i Etiopia, Kenya, Uganda, Tanzania og Vietnam. Det er spesielt i Etiopia og Vietnam sosial dialog står på dagsorden.
Sosial dialog - Etiopia og Vietnam

NHO samarbeider med arbeidsgiverorganisasjoner i Etiopia, Kenya, Uganda, Tanzania og Vietnam. Det er spesielt i Etiopia og Vietnam sosial dialog står på dagsorden.

Nyheter

  • Muligheter verdt milliarder for NHO-bedriftene

    FNs ambisiøse bærekraftsmål kan ikke gjennomføres uten privat næringsliv. FNs visegeneralsekretær Grete Faremo oppfordrer norske bedrifter til å komme den 2. mars for å høre om nye forretningsmuligheter i FN-markedet.

    16. februar 2017
  • Pris til NHOs søsterorganisasjon i Vietnam

    Den norske modellen for yrkesopplæring har gjort suksess i Vietnam. NHOs søsterorganisasjon, Vietnam Chamber of Commerce and Industry (VCCI), fikk nylig "Gold Global Best Award" for arbeidet med å knytte sammen yrkesskoler og næringsliv.

    19. september 2016

Kontakt

Tori Nettelhorst Tveit

Sekretariatsleder

Næringsutvikling i sør

Tori.Tveit@nho.no
Telefon
23088189
Mavis Bhehane Bordvik

Seniorrådgiver

Næringsutvikling i sør

mavis.bordvik@nho.no
Mobil
45889115
Magnus Ruderaas

Rådgiver

Næringsutvikling i sør

magnus.ruderaas@nho.no
Telefon
92842826
Ingunn Blauenfeldt Christiansen

Prosjektleder

Næringsutvikling i sør

ingunn.christiansen@nho.no
Telefon
91763493
Kristine Østrem Alsvik

Seniorrådgiver

Næringsutvikling i sør

kristine.ostrem.alsvik@nho.no
Mobil
97725718
Kari Minge

Seniorrådgiver

Næringsutvikling i sør

kari.minge@nho.no
Mobil
92616081