7 resultater
15 timer på overtid ble NHO og LO/YS enige i årets tariffoppgjør. - I en tid med stor usikkerhet ute, har det vært viktig for oss å gjøre det vi kan for å styrke konkurranseevnen til våre bedrifter her hjemme. Det har vi nå klart, sier NHO-sjef Ole Erik Almlid. Partene ble enige om en ramme på 3,2 prosent.
Dersom det blir streik hos leverandører eller kunder som gjør det umulig å sysselsette noen eller alle medarbeidere, kan disse permitteres.
OPPDATERT MANDAG 1. APRIL, kl. 13.00: Meklingen mellom NHO og LO/YS pågår fortsatt hos Riksmekleren. Her er en oversikt over hva du som arbeidsgiver må gjøre.
LO og YS har i dag varslet hvilke bedrifter som vil bli berørt av streik dersom meklingen ikke fører frem. Her kan du sjekke om din bedrift blir rammet.
Partene ble ikke enige innen fristen torsdag 14. mars, det betyr at årets oppgjør går til mekling.
– TBU-tallene viser at vi traff godt på anslagene for lønnsvekst for 2018. De ulike indikatorene for konkurranseevnen spriker noe, og lønnskostnadsnivået er fortsatt høyt, sier Øystein Dørum.
Tariffnemnda har i møter 11.-12. oktober 2018 behandlet spørsmålet om allmengjøring av bestemmelsene om reise, kost og losji.