Waterhole Kongsberg: Den perfekte stormen. Om korona, krig og oss

17. feb 2023, kl. 08.00–09.30
Universitetet i Sørøst-Norge, campus Kongsberg, Hasbergs vei 36, Kongsberg
Ingen deltakeravgift Påmeldingsfrist 15. februar 2023
Profilbilder av Øystein Dørum.

Foto: Moment Studio

Norsk økonomi mister nå styringsfart. Øystein Dørum, sjeføkonom i NHO, vil snakke om hvordan viktige globale utviklingstrekk har påvirket situasjonen og utsiktene for norsk økonomi og norske bedrifter - herunder utviklingen i strømpriser og andre kostnader - og i arbeidsmarkedet, lønn, prisstigning og renter.

Som sjeføkonom i NHO har Øystein Dørum ansvar for all samfunnsøkonomisk analyse, deriblant skatt. Før han kom til NHO var Øystein sjeføkonom ved DNB Markets (1998-2016). Han har tidligere vært ansatt i Finansdepartementets Økonomiavdeling (1988-95), senest som underdirektør og sjef for Nasjonalbudsjettkontoret. Han var rådgiver i EU-kommisjonen i 1993, og tidligere seniorøkonom i Sparebanken NOR (1995-98).

Praktisk informasjon

  • NB! Nytt møtelokale: Universitetet i Sørøst Norge, campus Kongsberg, Hasbergsvei 36, Kongsberg 
  • Kl. 08.00-08.30 Frokost utenfor kinosal Oksen
  • Kl. 08.30-09.30 Foredrag i kinosal Oksen 
  • Avgiftsbelagt parkering i Skauløkka P-hus, Hasbergsvei 66

Waterhole Kongsberg

Arrangementet er et samarbeid mellom: NHO Viken Oslo, NITO Buskerud, Kongsberg Næringsforum, DNB, Universitetet i Sørøst-Norge  og Tekna Kongsberg