Ingelin Noresjø blir ny direktør for næringspolitikk i NLF

Publisert

Torsdag 5. februar ble det klart at Ingelin Noresjø slutter som daglig leder i GLP og går til Norges Lastebileierforbund.

Etter fire år i GLP har Ingelin Norsjø bestemt seg for å jobbe med næringspolitikk i Norges Lastebileierforbund. Hun vil fratre stillingen som daglig leder i GLP i løpet av våren.

Jeg er svært takknemlig for tiden i Grønt Landtransportprogram og for samarbeidet med engasjerte medlemmer, partnere og dyktige ansatte. GLP spiller en viktig rolle i omstillingen av landtransporten og jeg er trygg på at programmet vil fortsette å utvikle seg i tråd med sitt formål også fremover, sier hun. 

Arbeidet med å sikre stabil drift og ledelse av programmet er allerede i gang, og aktivitetene i programmet fortsetter som planlagt. Prosjekter og samarbeid vil bli fulgt opp på en god og strukturert måte, og de ansatte i GLP blir ivaretatt. Kontinuitet i arbeidet er høyt prioritert.

Leder for styringsgruppens i GLP, Per Øyvind Langeland, takker Ingelin for den solide innsatsen og ønsker henne lykke til.

På vegne av partnerskapet bak GLP ønsker jeg å takke for den betydelige innsatsen Ingelin har lagt ned i GLP. Noresjø har loset GLP fra oppstart til etablering av programmet, som nå også inkluderer et viktig nordisk samarbeid. Jeg ønsker henne lykke til med nye spennende oppgaver i NLF,  sier Langeland.