NORDEA i Ålesund Nordeas kundeservice i Ålesund er blant bankens største, med 100 ansatte. Bankens vekstambisjoner gjør at behovet for nye medarbeidere hele tiden er til stede.
Nordea har jobbet tett sammen med Nav i rekrutteringsprosesser. I januar/februar 2024 gjennomførte banken og Nav i Ålesund en "speed-date". Potensielle arbeidstakere ble gjennom en sesjon intervjuet av leder for kundeservice. Utgangspunktet var at hver enkelt fikk fortelle hvem man er, dette var ikke en gjennomgang av CV eller søknadspapir. Arbeidssøkerne fikk på denne måten gi et mer direkte uttrykk for hva man kan, hva man er god på, og hvilken motivasjon man har.
Metodikken fikk god respons fra arbeidssøkerne. Nordea er ute etter å sette sammen et lag av medarbeidere, med ulik bakgrunn og ønsker mangfold. "Speeddatingen" gir en god mulighet til dette.