Foto:

NHOs representantskap

Representantskapet består av president, visepresident og 48 øvrige medlemmer.

Representantskapet fatter beslutninger i prinsipielle spørsmål og treffer avgjørelser i alle saker som ikke etter vedtektene er lagt til Generalforsamlingen eller Styret. 

31 av representantene velges av landsforeningene, mens 5 av representantente velges av Generalforsamlingen, etter innstilling fra NHOs valgkomite. 12 representanter fra medlemsbedriftene velges av regionforeningene. 

Presidentskapet:
Svein Tore Holseter, President, Yara International ASA 
Grete Asplund, Visepresident, Sweco Norge AS 

Abelia
Christian Pedersen, TietoEvry 
Ingrid Stenstadvold Ross, Kreftforeningen
Lars Erik Torjussen, Noroff

BNL
Jimmy Bengtsson, Veidekke ASA
Haakon Tronrud, Tronrud Eiendom AS
Torkild Korsnes, K.Lund AS 

Energi Norge
Finn Bjørn Ruyter, Hafslund E-CO AS

MBL 
Pål Nedregotten, Amedia Utvikling

NBF
Per Helge Gumpen, Gumpens Auto AS

NELFO
Rune Kolbeinsvik, Austevoll Elektro AS
Alf Olav Hjelmaas, West Elektro AS 

NHO Logistikk og transport
Knut Eriksmoen, Schenker AS

NHO Luftfart
Anne-Sissel Skånvik, Norwegian Air Shuttle ASA

NHO Mat og Drikke 
Håkon Mageli, Orkla ASA
Trine Hasvang Vaag, Nortura SA

NHO Reiseliv
Andre Schreiner, Hotelldrift CL The Hub AS 
Morten Thorvaldsen, Thon Hotels AS

NHO Service og Handel 
Kathinka Friis-Møller, Compass Group 
Tore Høylie, REMA 1000 Norge AS
Per Christian Johansen, Centric Care AS
Per Olav Myrstad, Astero AS

NHO Sjøfart
Torkild Torkildsen, Torghatten Nord AS

NHO Transport
Roger Harkestad, Tide AS

Norsk Industri 
Atle Kigen, Aker ASA
Grete Birgitte Haaland, Equinor ASA
Cathrine Kristiseter Marti, Ulstein Group ASA
Geir Austigard, Moreld AS
Ståle Kyllingstad, IKM Gruppen AS

Norsk Olje og gass 
Monica Th. Bjørkmann, Subsea 7 Norway
Karl Johnny Hersvik, Aker BP ASA

Sjømat Norge
Paul Birger Torgnes, Campus Blå Norsk Havbrukssenter AS

Generalforsamlingsvalgte 
Kristin Kragseth, Petoro AS, Norsk olje og gass 
Ove Fredheim, Telenor ASA, Abelia
Carl-Fredrik Bjor, ISS Facility Services AS, NHO Service og Handel
Bjørn Kolbjørnsen, Eramet Norway AS, Norsk Industri
Ragnhild Katteland, Nexans Norway AS, Norsk Industri

NHOs regionforeninger
Steffen Syvertsen, Agder Energi (NHO Agder)
Terje Aunevik, Pole Position (NHO Arktis)
Idun Kristin Fridtun, Hexagon Ragasco AS (NHO Innlandet)
Erik Espeset, Tafjord Kraft AS (NHO Møre og Romsdal)
Espen Haaland, Haaland Holding AS (NHO Nordland) 
Eimund Nygaard, Lyse AS (NHO Rogaland)
Inge Gran, Sintef Energi AS (NHO Trøndelag)
Lars Fredrik Bakke, Wood Group Mustang Norway AS (NHO Vestfold og Telemark)
Aina Margrethe Berg, NORCE (NHO Vestlandet)
Martin Holmen, Securitas AS (NHO Viken Oslo)
Jon Ivar Mejlænder-Larsen, JM Norge AS (NHO Viken Oslo)
Christine M. Grape, Grape Architects AS (NHO Viken Oslo)